Divadlo v MŠ

Ve čtvrtek 23.5. přijede k nám do školky Divadélko Úsměv s pohádkou Rumburak v pohádkové říši. Vybíráme 40 Kč.

Výlet do ZOO Děčín 14.5.

Sraz ráno v MŠ do 7:30. S sebou prosím dejte dětem do batůžku balíček s jídlem a pitím na celý den. Vracet se budeme linkovým autobusem ve 14:03, je možné si dítě vyzvednout na zastávce Dobrná – Rozcestí Brložec nebo pak ve školce od 14:15 do 15:30.

Malé děti v doprovodu rodičů sraz s chůvou před ZOO v 8:45. Odchod ze ZOO ve 12:00.

POZOR, ZMĚNA

Protože má dojít k přerušení dodávky elektrické energie dne 14.5.2019, museli bychom v tento den z provozních důvodů MŠ uzavřít. Proto na tento termín přesouváme návštěvu ZOO Děčín, abychom se odstávce vyhnuli.
Takže shrnutí:
30.4. se do ZOO nejede, uděláme si nějaké ty čarodějnice ve školce. Můžete děti vyslat ráno v převleku, snad bude teplo a počasí na ohýnek.
14.5. jedeme do ZOO. Časový rozvrh dne ještě doplníme.

Dubnové akce

Na duben jsou naplánovány tyto akce:

8.4. Keramika v MŠ

18.4. Hledání velikonočního zajíčka

20.4. Jarmark na sále OÚ

30.4. Návštěva ZOO Děčín

Návštěva knihovny v Děčíně

V úterý 26.3.2019 jedou velké děti do Městské knihovny v Děčíně. Sraz ráno do 7:30 v MŠ, s sebou batůžek s pitím, svačinu dostanou ze školky. Návrat do MŠ na oběd. Malé děti zůstávají ve školce s chůvou.

Březnové vyrábění s rodiči

Termín březnového vyrábění připadl na čtvrtek 28.3.2019 od 15:30 v MŠ. Na všechny se těšíme :)

Jarní focení

Milí rodiče,

dostali jsme nabídku od firmy Popularpress na focení dětí. Nezávazně přijedou děti vyfotit, zpracují sety fotografií a cca do měsíce je přivezou do MŠ. Vy si po té můžete z nabídnutých setů vybrat, které se Vám líbí. Pokud si z nabídky nevyberete, nemusíte si zakoupit nic. Na focení přijedou ve čtvrtek 21.3.2019 mezi 9 a 10 hodinou. Pokud máte o focení zájem, připravte na tento den dětem oblečení, ve kterém se mají vyfotit. Prosíme případně o informaci, kdo o focení nemá zájem.

Poptávka na rekonstrukci školních toalet

POPTÁVKA NA REKONSTRUKCI ŠKOLNÍCH TOALET

Mateřská škola Dobrná, příspěvková organizace, poptává firmu na provedení prací na rekonstrukci školních toalet v rámci projektu Domestos pro školy.

Termín prací:      5.7.2019 – 31.8.2019

Místo prací:        Mateřská škola Dobrná, Dobrná 109, 407 41 Dobrná

Popis prací:

Jedná se o kompletní rekonstrukci dvou místností (toalety a umývárny). Bude nutné odstranit staré vybavení, obklady a dlažby. Nové vyvedení rozvodů vody a odpadů. Drobné zednické práce. Instalace nových prvků. Veškeré vybavení a jeho umístění musí splňovat normu dle Vyhlášky 410/2005 Sb., o hygienických požadavcích na prostory a provoz zařízení a provozoven pro výchovu a vzdělávání dětí a mladistvých.

Nově bude nutné umístit:

5 umyvadel (4 ve výšce horní hrany 50 cm a 1 ve výšce horní hrany 43 cm)

5 toalet nebo 3 toalety a 2 pisoáry (ve výšce 40 cm)

1 sprchový box

Umyvadla musí být napojena na společnou mísící baterii umístěnou mimo dosah dětí. Každé umyvadlo se osadí pouze jedním výtokovým ventilem. Sprchový box musí být řešený tak, aby děti mohly vstupovat do sprch bez cizí pomoci.

Veškeré práce musí proběhnout v zadaném termínu, do 31.8.2019 je třeba předat hotovou stavbu.

V případě zájmu o provedení prací, prosím zašlete Váš návrh na rekonstrukci /vizualizaci místností/ a rozpočet prací a materiálu, spolu s Vašimi kontaktními údaji na e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo poštou na adresu MŠ Dobrná, Dobrná 109, 407 41 Dobrná, a to do 15.3.2019.

V příloze je nákres půdorysu místností a fotky stávajícího umístění (není nutné zachovat). Pro více informací piště nebo volejte na tel. číslo 412 514 751 nebo mobil 723 160 769.

Mgr. Zdeňka Baštrnáková

ředitelka

Shrnutí třídních schůzek

Co nás čeká v druhém pololetí šk. roku 2018/2019:

únor - 18.2. keramika v MŠ

březen - 1.3. maškarní bál, 4.3. keramika v MŠ, návštěva Městské knihovny Děčín, v posledním týdnu jarní vyrabění s rodiči

duben - 9.4. keramika v MŠ, 12.4. ZOO Děčín, 18.4. hledání velikonočního zajíčka, 20.4. jarmark na sále OU, 30.4. čarodějnice v MŠ

květen - keramika v DDM Březiny, 31.5. celodenní výlet

červen - 28.6. zahradní slavnost

červenec - 1.-4.7. školkový tábor

Zápis do MŠ pro šk. rok 2019/2020 dne 6.5.2019 od 12:30 do 15:30.

Přerušení provozu o letních prázdninách:

Z důvodu rekonstrukce toalet se školka uzavře od 8.7.2019, termín otevření v srpnu upřesníme dle dokončení stavebních prací.

Práce na projektu Přírodní zahrada:

Čekáme na schválení stavebního povolení na altán, během jarních měsíců započnou práce na výstavbě nových herních prvků + zahradnické práce.

Domestos pro školy

jak už jste určitě zaregistrovali, vyhráli jsme v soutěži Domestos pro školy 2.místo. To znamená finanční příspěvek 60.000 Kč na rekonstrukci školních toalet. Výhru se nám podařilo získat především díky Vaší podpoře. Všem, kteří sbírali účtenky za produkty Domestos a dávali nám body za splněné úkoly, moc děkujeme. Ve středu 30.ledna jsme byli převzít šek a krásnou cenu.

Teď je před námi ta nejdůležitější práce, a to připravit projekt na rekonstrukci a následně jej zrealizovat. Jak jsme již předesílali dopředu, rekonstrukce toalet bude probíhat v době letních prázdnin. Přesný termín uzavření MŠ sdělíme po domluvě se zřizovatelem a dodavateli prací.

A pak už se jen můžeme těšit na krásné nové toalety pro naše děti :)

Copyright © 2019. Mateřská škola Dobrná, příspěvková organizace Dobrná 109, 407 41 Dobrná Rights Reserved.